0 k porovnání

Hypotéky v Česku lámou rekordy

Není se vlastně čemu divit. Stále diskutované téma, které již jen čaká na podpis Prezidenta - zrušení Daně z nabytí nemovitého majetku.

Úrokové sazby hypoté klesají, ale ne nijak závartně

Průměrná úroková sazba sjednaných hypoték na nemovitosti klesla o 6 setin procentního bodu na 2,15 %, což sice není nic závratného, ale stále se to počítá k dobru. Nabídkové sazby však již neklesají zdaleka tak rychle. Index nabídkových sazeb hypoték do 70 % LTV klesl v červenci již jen o 2 setiny procentního bodu. 

V červenci padl i rekod Stavebního spoření

V průběhu měsíce červenci hlísily stavební spořitelny, že uzavřely vice než 32.000 nových smluv, v cílové částce přes 15 miliard Kč. Celkový objem úvěrů meziročně vzrostl podobně jako u hypoték o 37,3 % na více než 5milard Kč. Při 4 595 sjednaných úvěrech činí průměrná výše úvěru 1,209 milionu Kč.

Odhaduje se, že lidé sí půjčí letes více než 250 miliard na bydlení.

Banky a stavební spořitelny od začátku roku půjčily na bydlení vice než 168 miliard Kč. Pokud se nezmění chování žadatelů, nebo zásadně nezmění podmínky ČNB vůči bankám, je předpoklad celkem jasný. Lidé si letos vypůjčí na svá bydlení více než 250 miliard.

 

Realitní kancelář KIWI Reality