0 k porovnání

Nákup nemovitosti a jeho cenu může ovlivnit technický stav

Budete realizovat prohlídku nemovitosti sami, nebo s technikem?

Dnes by mělo být zcela jasné a normální, že Vám realitní kancelář nabídne před zakoupením nemovitosti její prohlídku s Vašim technikem. Co dělat, když takového technika nemáte, nebo neznáte? Slušná realitní kancelář Vám jej doporučí, nebo pom ůže vyhledat v databázi na internetu. Sice tato služba něco stojí, ale s případnými náklady na opravy nezjištěných závad se to nedá vůbec srovnat. Naše realitní kancelář KIWI Reality má několik techniků, kteří Vám sdělí svůj nezávislý názor.

Venkovní prohlídka nemovitosti

Důkladně si prohlédněte nemovitost ze všech stran, zda-li neobjevíte mapy a stopy po vlhkosti. Pokud ano, není to moc dobrá zpráva.

Druhým místem, kde můžete na vlhkost narazit horní část budovy pod střechou. Pokud uvidíte podobné mapy pod střešní části, je slušná pravděpodobnost, že do nemovitosti zatéké střechou a Vás čekají nemalé výdaje. Překontrolujte si pohledově, jak vypadají okapy, svody, římsy ... Tyto komponenty na movitosti vyžadují pravidelnou údržbu a mohou občas přinášet nemalé problémy a finanční výdaje.

Překontrolujte si celou nemovitost po obvodu, ale také její vnitřní stav 

Nepodceňujte vnitřní prohlídku nemovitosti, prohlédněte si důkladně všechny obvodové stěny, zda-li na nich neuvidíte vlhkost, nebo snad pliseň, ukazovalo by to na špatný technický stav domu, nebo bytu.

Pokud prohlížíte rodinný dům, neopomeňte překontrolovat stav zateplení, nebo tepelného zaizolování půdních prostor, střechy, stropu. Každé podežření, nebo nejasnost řešte s technikem, nebo zástupcem realitní kanceláře, který by měl všechna zjištěná fakta zaznamenat do prohlídkového protokolu.

Doufáme, že i Vy budete postupovat podle drobného návodu, který jsme Vám zde uvedli a vyhnete se tak nepříjemný zjištěním až po koupi nemovitosti.

Realitní kancelář KIWI Reality