0 k porovnání

Stavební pozemek, jako zlatá jistota v realitách

Nejvyšší poměr zájemců o koupi stavebního pozemku stále tvoří lidé s plánem výstavby rodinného domu. Ve větších městech je často využíváno menších pozemků, kde je plánována výstavba především řadových rodinných domku. V menších obcích jsou pak vyhledávány pozemky s větší rozlohou, které zajišťují větší míru soukromí svým budoucím majitelům obytných domů.

Proč zaznamenáváme takové rozdíly v cenách pozemků?

Rozdíl zájmu je přímo úměrný cenám pozemků ve městech, na okrajich měst a na venkově. Díky individualitě každého stavebního pozemku zde platí, že při nákupu rozhoduje nejen cena, ale také rychlost s jakou se rozhodneme pozemek koupit. Tím nejdůležitějším faktorem při nákupu pozemku bývá možnost napojení na inženýrské sítě. Kupující mohou najít také pozemky od developerských společností, které bývají kompletně zasíťovány včetně výstavby příjezdové komunikace.

Jak si stojí ceny stavebních pozemku v čase?


Pokud budeme porovnávat ceny pozemků v České republice před sedmi, patnácti, či pětadvaceti lety, s největší pravděpodobností jsou nyní ceny vyšší mnohem vyšší než tehdy. Pěkných stavebních pozemků je stále méně, proto lze skoro s jistotou očekávat růst cen i v dalších letech. Stejně jako u jiných nemovitosti i zde platí, že je důležité vše pečlivě prověřit. Zejména možnosti budoucí výstavby, napojení na inženýrské sítě a veškeré právní náležitosti. 

 

Realitní kancelář KIWI Reality