0 k porovnání

Přichystaná nemovitost k prodeji je základ úspěchu a vyšší ceny

Každý den jezdím do práce kolem přízemního rodinného domku s celkem prostornou zahradou a na plotě je pověšená plachta na prodej. Jako člověk z oboru a ze zvědavosti mi vlastní jsem se začal zajímat, jakou cenovou představu majitel má.

A dnes již vím, že i když samotný dům potenciál vyšší ceny má, majitel se svým přístupem nikdy požadované ceny nedosáhne. A proč? Protože podcenil přípravu a dům na první dojem působí zanedbaně, vybydleně, na zahradě se povalují zrezivělé hrábě a kolečka, o strom je opřené v trávě zarostlé nářadí, příjezdová cesta je zcela zarostlá plevelem a takto bych mohl pokračovat.

A co s takovou situací? Jak ji řešit?

Základem prodeje starší nemovitosti musí být důkladná příprava na její prodej. Nevovitost je vhodné vyklidit a odvézt veškeré věci po bývalých majitelích, následně udělat generální úklid vnitřních prostor, vylíčit stěny na bílou barvu, umýt okna a podklahy, vyvětrat, před vchod položit novou rohožku, uklidit prostory kolem nemovitosti, pokosit trávu, no zkrátku udělat pořádek.

Vyšší uroveň je HOMESTAGING

Tato metoda je dnes v realitním světě sam ostatnou disciplínou, na kterou se soustředí specialisté, kteří dovedou i podle ročního období nastylovat prázdné prostory přivezeným nábytkem tak, aby klientovi ukázali potenciál a případný směr, jak lze prodávanou nemovitost zabydlet a následně využívat. Homestaging se využívá před prvním profesionálním nafocením nemovitosti, ale také při prohlídkách, kdy makléř provází zájemce již zařízenými prostory.

Makléř by Vám měl říci jak reálná jsou Vaše očekávání.

Pokud opouštíte svou vlastní nemovitost, vždy opouštíte i práci a čas, který jste do nemovitosti investovali. Mnoho prodávajících má nereálnou představu o prodejní ceně své nemovitosti a na své představě si trvají. To může mít za následek, že se postupem času stane z nemovitosti ležák a neprodejný kus, který jen chátrá a cena se mu začíná na trhu snižovat.

Vždy doporučuji svým kolegům makléřům, aby své klienty pravidelně informovalo o reálnosti ceny, o ohlasech od kupujících o zpětné vazbě z trhu a k tomu přidali svá doporučení o nastavení prodejní ceny nemovitosti.

Dovolím si zakončit tento článek tím, čím jsme začali. Chcete-li prodat svou nemovitost rychle a za co nejvyšší cenu na trhu, nepodceňujte přípravu na prodej. Vrátí se Vám to mnohonásobně zpět.

A ještě jedna rada, vyberte si opravdu dobrého makléře, který Vám s prodejem pomůže a poradí.

 

Realitní kancelář KIWI Reality